reklam
reklam

Bornova’da Kendini Geliştirmek İsteyenlere Özel Atölyeler « İzmir Haber TV

22 Mayıs 2024 - 02:07

Bornova’da Kendini Geliştirmek İsteyenlere Özel Atölyeler

Bornova’da Kendini Geliştirmek İsteyenlere Özel Atölyeler
Son Güncelleme :

07 Ekim 2022 - 8:14

Bornovalılar, Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nde düzenlenen atölyeler ile hem İngilizce pratik yapılabilecek hem de yoga- meditasyon ve grafik tasarım alanlarında kendini geliştirebilecek.

Bornovalılar, Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nde düzenlenen atölyeler ile hem İngilizce pratik yapılabilecek hem de yoga- meditasyon ve grafik tasarım alanlarında kendini geliştirebilecek.

Bornova Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen atölyeler, gönüllü çalışmak için Türkiye’ye gelen 18-30 yaş arası Avrupalı gençleri, Bornovalılar’la buluşturacak. Gençler, Avrupa Birliği Avrupa Dayanışma Programı kapsamında belediye bünyesindeki sosyal kültürel faaliyetlerde sahip oldukları bilgi deneyim ve becerilerini paylaşıyor.

Sivil toplum çalışmalarının önemine değinen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “STK Yerleşmesinde yarattığımız sinerjiyle önemli işler başarılıyor. Derneklerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ GELİŞTİRME ATÖLYESİ

Bu kapsamda 2022 Güz döneminde gerçekleştirilen çalışmalarda İngilizce’yi günlük hayatında pratik olarak uygulama fırsatı yakalayamayan kişilere yönelik olarak İngilizce konuşma pratiği atölyeleri düzenlenecek.  İngilizce’yi A2/B1 düzeyde bilenlerin dil becerilerini geliştirmesi ve konuşma pratiği yapması için hazırlanan konuşma kulüpleri 6- 13 ve 20 Ekim’de yapılacak.

GRAFİK TASARIM ATÖLYESİ

Günlük hayatta ya da iş hayatında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik hazırlanan Grafik Tasarım Uzmanlığı Eğitimi ve Photoshop ve Illustrator kursu, katılımcıların temel prensipler ile birlikte görsel çözümler üretmelerine olanak verecek. STK Yerleşkesinde düzenlenecek eğitimler, 4-11-18 ve 25 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

YOGA VE MEDİTASYON ATÖLYESİ

İş stresi ve hareketsiz yaşamdan muzdarip olanlar için hem bedeni hem zihni rahatlatmak amacıyla düzenlenen yoga ve meditasyon atölyeleri de  STK içinde yer alan spor salonunda yapılacak. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği atölyeler ise 10 -17 – ve 24 Ekim’de gerçekleştirilecek.

MODERN KENTLERDE STK’LAR ÖNEMLİ”

STK’larla yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Günümüz dünyasında modern kentlerin gelişiminde ve yönetiminde STK’ların rolü çok büyüktür. Bornova Belediyesi olarak ülkemizin gelişmesine katkı veren STK’larımızla her zaman el ele olduk. İlçemizin gelişmesi için kurumlar arası işbirliğine önem vererek Bornovalıların yararına olacak projelerde sivil toplum kuruluşları, dernekler ile işbirliği içinde çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu atölye çalışmaları da özellikle gençlerimizin daha donanımlı ve bilgili bireyler olması için bir adım olacaktır” dedi.

Kaynak: ANKA

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.